Discord

26 Listopad 2016
Discord
 • Co je to Discord?
  Discord je moderní komunikační platforma převážně pro hráče. Bere si to nejlepší z Skypu, TeamSpeaku a ostatních služeb. Tím, že je Discord převážně pro hráče, nabízí také podporu Twitch botů, nebo jakýkoliv jiných botů pro Hudbu, správu práv a jiných záležitostí.
  V čem je Discord lepší?
  • Rychlost (žere max. 30MB RAM)
  • Žádné nastavování s hovory/chaty stačí se pouze připojit a volat/psát
  • Moderní design
  • Server hovory, Skupinové hovory, Skupinové chaty atd.
  • Vlastní emoji
  • A mnohem víc...
  Návod obsahuje
  • Připojení na Discord
  • Přidání kamarádů do "Friends"
  • Druhy místností a vysvětlení
  • Skupinoví chaty a hovory
  • Music bot a #playlist
  • Ostatní servery, příkazy a vylepšení
  Připojení na Discord
  Nyní máš dvě možnosti jak se připojit, ta první je pomocí prohlížeče a ta druhá je logicky s jejich aplikací, která je samozřejmě lepší.

  Aplikaci stáhneš ZDE

  K připojení na nějaký server potřebuješ pozvánku, pozvánka na náš server je: https:emoji_smirk:/discord.gg/craftmania

  Přes prohlížeč - pokud jsi si vybral, že se chceš připojit přes prohlížeč stačí kliknout pouze na odkaz. Zvolit si nick a jsi připojen!
  Přes aplikaci - po spuštění aplikace se budeš muset zaregistrovat (vybereš si nick a ten už ti nikdo nikdy nevezme), poté klikneš vlevo na + a vybereš "Připojit se k serveru", zadáš naší URL a připojíš se! Nebo stačí prostě kliknout na odkaz a samo ti to zobrazí pozvánku, podle toho jaký způsob připojení jsi si zvolil.
  Přidání kamarádů do Friends
  Ano i na Discordu můžeš mít Friends. Výhoda je ta, že vidíš na jakých serverech jsou kamarádi připojení a můžeš jim rychle napsat.

  Kamaráda si můžeš přidat různými možnostmi, ta první je přes jeho ID. Každý uživatel má svoje ID, svoje najdeš vlevo dole viz. screen.
  yInixO3.png

  Poté již stačí kliknout úplně vlevo nahoře na Přímé zprávy (ikona lidí) a na záložku Friends. Poté kliknout na Add friends, zadat ID a to je vše! Kamarád bude muset tvojí odeslanou žádost potvrdit.

  snhzpuW.png

  Kamaráda si můžeš také přidat lehce, pokud ho vidíš na serveru, kde jsi ty. Stačí kliknout pravým tlačítkem na něj a Přidat do přátel.
  Druhy místností

  Textová místnost

  Ty jsou na každém serveru a najdeš je na vrchu seznamu místností na serveru. Jsou veřejné, na serverech jsou rozdělené podle typu. Př. offtopic, vaření, games atd.

  Hlasová místnost

  Platí pro ně stejná pravidla jako pro textové místnosti, pouze v těchto pouze voláš! Tento typ místnosti neobsahuje chat!

  Privátní skupiny

  Na Discordu můžeš mít vytvořenou také privátní skupinu. Můžeš do ní pozvat pouze přátelé co máš potvrzené na Discordu. Tento druh místnosti/skupiny obsahuje jak hovor tak i chat.
  Vytvoření privátní skupiny
  K vytvoření vlastní Privátní skupiny/místnosti klikni na Discordu na ikonku Přímé zprávy (vlevo nahoře), následně na položku Friends. Nyní na pravé straně vybereš Create new DM group. Nyní již stačí pouze vybrat kamarády a kliknout na Create.
  private.png private2.png
  Další zajímavosti

  Označování

  Kohokoliv na serveru nebo v Privátní skupině lze označit. @MrWakeCZ

  Připnuté zprávy

  V kterékoliv místnosti (mimo hlasové), lze připínat odeslané zprávy. Připnuté zprávy lze pak jednodšše zobrazit kliknutím vpravo nahoře na připínáček.
  pinned.png

  Nastavení vzhledu

  Discord má dva základní vzhledy černý a bílý. Vzhled si změníš tak, že klikneš na Nastavení (tam kde máš ID), následně na položku Vzhled. Poté již stačí kliknout na styl jaký chceš a potvrdit tlačítkem Hotovo.
 • Načítám...
itzCreepyCz a ImThatJarin dali Like.
Craftmania © 2015 - 2017, All Rights Reserved
Created with by Jacob Hill