49311

Jak to tak bývá, čas od času, je potřeba změnit pár pravidel aby se eliminovaly problémy.

Základní informace
Všechna zde nově nebo nějak upravené pravidla jsou platné pro všechny, které nějak používají služeb CraftMania.cz - server, discord nebo web platné od 26.2.2019, do té doby platí současné.

Nové pravidla
Je přísně zakázáno hrát s jakýmkoliv zakázaných módů.
Toto pravidlo není pro většinu hráčů automatické, a tak je do pravidel extra dopsáno.

Je přísně zakázáno sdílet jakékoliv osobní informace o hráčích, zejména IP, jméno a příjmení, bydliště, datum narození.
Toto pravidlo je přidáno kvůli GDPR a také zneužívání a šíření některých citlivých informací.

Je zakázáno si dávat nick, který nějak uráží nebo poukazuje na jiného hráče.
Tzn. že když já mám nick MrWakeCZ, tak nick MrWakeSmrdiAJeDebil je zakázaný. :)

Do CMD spamu, tedy spamu za pomocí nějakého příkazu jsou zahrnuty také příkazy jako /pay, /msg, /friends msg a jakékoliv jiné příkazy, které zasílají výslednou zprávu jinému hráči.

Je zakázáno dělat fake eventy, tedy eventy které se reálně nekonají nebo jsou tvořeny za účelem okrádat/zabíjet hráče.

Je zakázáno vytvářet fake itemy -> přejmenování server itemů. Například. EpicCrate na VoteCrate a naopak.

Je zakázáno jakkoliv obchodovat s itemy, účty a jinými věcmi na serveru za realné peníze. Pokud se i tak daný obchod provede, server nijak dané věci nebude nahrazovat a ani peněžní hodnotu vloženou do obchodu.

Je zakázáno jakkoliv trollovat/otravovat záměrně ostatní hráče pomocí itemů, příkazů a jiných možností, které hráč může provádět.

Je zakázáno vyhrožovat hráčům za účelem udělení (nepravděpodobného) trestu. Př. vyhrožování kickem ze hry, mutem a banem.

Je zakázáno jakkoliv obcházet udělené tresty, platí pro mute a ban. V případě porušení a následném zjištění bude hráči udělen okamžitě vyšší trest bez možnosti zrušení.

Tresty se počítají napříč všemi vlastněnými účty hráče dle IP. Pokud má hráč dynamickou IP, je tato podmínka posuzována individuálně aby nedošlo k nedorozumění.

Toto se již provádí nějaký pátek, ale pro někoho to není samozřejmostí.

Nové pravidla pro eventy
 1. Na eventech platí všechna pravidla pro hráče (pro AT i Admin pravidla) uvedené v těchto pravidlech.
 2. Je zakázáno používat jakékoliv VIP výhody při konání eventu. Příklad: Glowing, /top, /beacon a jiné.
 3. Je zakázáno používat rakety, enderperly, elytry a chorus fruits při konání eventu. V případě použití může být udělen ban na 2-4 hodiny.
 4. Je zakázáno jakkoliv se probugovávat přes zdi nebo používat jiné bugující itemy. Zahrnuje také bugování bloku pod sebe k lepším skokům.
 5. Je zakázáno používání Elyter, fly a brnění (na Survivalu s Custom Enchanty) během eventů. V případě použití může hráč dostat kick nebo i ban, dle závažnosti porušení.
Změna pravidel
Je přísně zakázáno nadávat, používat vulgární výrazy, urážet či provokovat ostatní a spamovat.
Toto pravidlo nahrazuje staré dvě pravidla a zpřesňuje výsledné chování.
 1. Je přísně zakázáno spamování do chatu stejnými zprávami či urážkami.
 2. Je zakázáno používat vulgární výrazy apod.

Griefing je kompletně zakázán. Za griefing je považován jakýkoliv druh níčení stavby, která danému hráči nepatří. Griefing je také níčení krajiny okolo residence/ostrova/pozemku v rámci 20 bloků od residence/ostrova/pozemku. Za griefing se také bere níčení stavby, pokud hráč byl přidán na pozemek/region a zníčího. Toto pravidlo neplatí na Vanilla serveru.
K tomuto pravidlu je dopsáno, že za griefing se bere i vykradení daného regionu/residence/pozemku. A celkově bylo zjednodušeno:
Za griefing na serveru je považováno toto (neplatí na Vanilla serverech):
 • Jakýkoliv druh níčení stavby, který danému hráči nepatří (nemá tedy na něm povolení stavět).
 • Jakékoliv níčení okolní krajiny okolo residence/ostrova/pozemku v rámci 20 bloků od regionu.
 • Zníčení stavby pokud hráč byl na něj přidán a následně ho zníčil.
 • Jakékoliv vykradení regionu po přidání práva stavět př. shulkerboxy, truhly, shopy.

Používání Auto clickeru, double-clicků a jiných klikacích metod (kromě Jitteru, Butterfly), je zakázáno. Pro prověření této situace se bude člen AT dotazovat hráče, zda nepoužívá nějakou ze zakázaných klikacích metod a případně mu bude oznámeno, ať jej používat přestane, jelikož mu může být udělen trest. Za předpokladu, že hráč nebude reagovat, bude hráč teleportován na spawn a pokud bude hráč nadále klikat, tak mu bude udělen trest za využívání zakázaných klikacích metod.
Toto pravidlo původně znělo následovně:
16. Používání AC, double-clicků a jiných klikacích metod (kromě Jitteru, Butterfly), je zakázáno. V případě, že hráč bude aktivně s tímto hrát, bude zabanován.

Budoucí pravidla
Upozorňuji, že tato pravidla nezačnou platit od 26.2. ale až od doby, co CM dá servery na 1.13+ verzi. Jedná se o krátký výpis, co se později v tomto roce změní. Znovu tedy opakuji, že níže uvedené pravidla neplatí nyní ale až později při upgradech na 1.13!
 • Limit spawnerů na region se sníží z 75 na 40. -> důvodem jsou stále obrovské trapky a jiné problémy s nimi. Efektivita veškerých spawnerů je pak nulová a spawnrate normálního Minecraftu mrtvý.
 • Limitace redstonu - ano, tento rok začneme i limitovat redstone, nyní se již pár věcí děje avšak později to bude fungovat jinak. Budou se počítat položené určité bloky na chunk. Příklad: 30 hopperů na chunk, 40 armorstandů na chunk a jiné redstone/entity omezení.
 
Naposledny upraveno:

Komentáře

Jsem hrozně rád za nové pravidla pro eventy :) Konečně jsou officiální a nikdo z Eventerů si nemůže vymýšlet pro jeho prospěch.
 
Jsem hrozně rád za nové pravidla pro eventy :) Konečně jsou officiální a nikdo z Eventerů si nemůže vymýšlet pro jeho prospěch.
J ale to platí pro ofiko Eventery, né pro hráčské eventy, tam platí hráčský pravidla. Tohle je dopsaný na žádost eventerů, jelikož dost hráčů si tam z toho dělali bordel. :D
 
A co mám dělat já že mám ve jméně 2006 a za jiný účet nehraji
To Že Si Vyzradíš Svoje Údaje Je Tvoje Věc (Myslím). Co Proti Tomu Můžeš Dělat? Změnit Si Jméno u Mojangu Pokud Máš Origo. Nebo Když Máš Warez Tak Si Dát Jiné Jméno a Požádat o Převod Věcí/VIP Zde Na Webu Nebo Na Discordu Craftmanie
 
To Že Si Vyzradíš Svoje Údaje Je Tvoje Věc (Myslím). Co Proti Tomu Můžeš Dělat? Změnit Si Jméno u Mojangu Pokud Máš Origo. Nebo Když Máš Warez Tak Si Dát Jiné Jméno a Požádat o Převod Věcí/VIP Zde Na Webu Nebo Na Discordu Craftmanie
Jak Se Tenhle Text Čte? To Mám Zdůraznit Každý První Písmeno?
 
Je zakázáno jakkoliv obchodovat s itemy, účty a jinými věcmi na serveru za realné peníze. Pokud se i tak daný obchod provede, server nijak dané věci nebude nahrazovat a ani peněžní hodnotu vloženou do obchodu.

Tak ree, uz nebudeme prodavat money na sb za psc xdd tedy, pokud se money počítají jako "jiné věci" 🤔
 
Mně přijde i 10 spawnerů moc.
Ano, taky bych si jich tam časem dal tolik, kolik dovoluje limit, ale z dlouhodobého hlediska to pak už stejně nemá význam, mít těch spawnerů tolik.
A když si vezmeš, kolik hráčů se na survivalu vystřídá a každý si několik spawnerů pořídí a někam do světa je pořídí, tak jak obrovské množství spawnerů to potom je, co musí server unést :geek:
 

TEST

Top