49076

Jak si asi každý všiml v posledních dnech, tak na starém webu byla údržba a na novém taky? Ale proč, no to si povíme!

Velký update
Zřejmě největší update (kromě designu) má o sobě samo Xenforo. Xenforo je webová appka, která pohání fórum Craftmanie už od roku 2014. Jednalo se o verzi 1.x.x, která byla na světě už od roku 2011 a postupně samozřejmě s updaty byla updatovaná. Minulý rok ovšem vyšlo Xenforo 2.0! Které přineslo mnoho věcí, mnoho změn a hlavně mraky vylepšení. Samozřejmě jsme museli nějakých těch xyz týdnů počkat, protože zpětně není nic kompatibilní.

Dnes je to už asi rok od vydání, a tak nastal čas na update. Proto byla vyhlášena údržba na "minulé" verzi webu, web se naklonoval na jiný web, otestovaly se veškeré importy a upgrady. A poté se provedl finální upgrade a jsme tu. Stará verze webu bude dostupná do několika dní pod https://old.craftmania.cz/ jenom z z důvodu, že tam máme rozjeté přihlášky, které zde za těch x dní nejsou a nějaké problémy (aby jsme mohli all vyřešit a přejít sem).

Samozřejmě jak jsem psal, tak upgrade si vyžádal zakoupení x nových licencí, x nových addonů a nový design (vše je licencováno), který je spíše v ALPHA verzi. Nemějte to za zlé, je to opravdu i když se to nezdá fakt velký update, který doslova začíná od začátku. Proto se nediv, že na tebe někde vyskočí angličtina (která se také celá dělá od začátku) a nebo divné nesedící věci do designu. Vše se bude postupně dokončovat a přidávat, důležitý byl ale přesun starého na nový s minimálními ztrátami.

Už né jenom Minecraft?
Jak si může každý všimnout, pod každým tématem je zmíněný "redaktor". Co to tedy znamená? No máme v plánu pro budoucí roky prakticky udělat web multiplaformní. Chceme tedy informovat o novinkách z jiných her, zajímavých akcích atd. Tzn. že web nebude už čistě private pouze pro CM Minecraft, ten zde bude stále ale po boku.

Říkáš si proč? No je to jednoduché, většina hráčů nehraje jenom Minecraft, ale také jiné hry ... Fortnite, PUBG, Rocket League, LOLko atd. Proč tedy nevyužít potenciál nového webu a třeba nedělat turnaje, novinky a jiné zajímavé věci i tady.

--------

Takže dnes začíná zase velký krok :}
 

Komentáře

Moc se mi líbí myšlenka o vytvoření multiplatformního webu a fóra. Budu držte palce.

Samotný vzhled se mi nelíbí, ale jak psal Krosta, je to zatím jen provizorní a spousta věcí se ještě změní, tak budu doufat.

A na Hytale se těším. :)
 
Turnaje ve Fortnite ? A to by šlo jen pro PC hráče nebo pro každého z jiné platformy ? Mám PS4 ale klávesnici a myš taky :D
 
Turnaje ve Fortnite ? A to by šlo jen pro PC hráče nebo pro každého z jiné platformy ? Mám PS4 ale klávesnici a myš taky :D
Podľa mňa by to bol Costum match (keď vyberaš herný mód tak naspodku dole ) tie sa dajú asi aj na iných platformách .
 

TEST

Žádný uživatel není online.
Top