Status
Uzamknuto, nelze přidávat odpovědi.
souhrn_duben.png

Tak a máme to tu zase, pár změn, které je potřeba probrat nebo aspoň upozornit! Některé jsou velké, některé malinké, pokaždý se ale jedná o změnu!

Banlist
Určitě nejviditelnější změnou je náš nový banlist od @Liturkey. Je kompletně předělaný, obsahuje statistiky a i návod, co dělat když dostaneš ban. Dále také přehled o trestech pro jednotlivé hráče nebo admin team. Nu je toho opravdu hodně, vše je doprovázeno smajlíky! :3

Na banlistu lze také kopírovat informace o trestech do paměti. Stačí si zobrazit seznam všech trestů a poté vpravo v posledním sloupečku je Zkopírovat do schránky. :emoji_astonished:
Zdrojový kód:
Informace o trestu #14972 (Ban):
   
Jméno: FlipNinten
Potrestán adminem: Dykol
Důvod: Speedhack, Killaura
Datum trestu: 07. 04. 2018 15:05:47
Vyprší: Trvalý ban
 
Odkaz na trest: https://banlist.craftmania.cz/punishment.php?id=14972&type=ban
Image 2018-04-09 at 1.47.27 PM.png Image 2018-04-09 at 1.48.57 PM.png Image 2018-04-09 at 1.50.01 PM.png Image 2018-04-09 at 1.50.51 PM.png Image 2018-04-09 at 1.53.36 PM.png

Survival Wipe
Jak asi každý ví, tak na Survivalu před 14 dny - 28.3. byl proveden kompletní wipe serveru. Důvodem tohoto wipu i přes to, že nebyl plánován byl problém s farmami a celkově s observer bloky. Mnoho hráčů těch multimilionářských stavěli na Survivalu gigantické farmy, ke kterým se poté stačilo přiblížit a server byl nehratelný. Observer je tedy od tohoto wipu blokovaný.

V rámci oprav ekonomiky po 1 ročním hraní na Survivalu se tedy provedl kompletní wipe. Všem se tedy vše smazalo. Ano chápu, že je to drastické - jeden den hrajete a druhý den nic. Ovšem server byl opravdu nehratelný, takže to byla jediná možnost.

Jobs
S wipem na Survivalu se také odebral Jobs a to také z Skyblocku. Rozhodlo se tak kvůli mnoha problémům s posledními verzemi a celkovému zjednodušování a bugování ekonomiky.

V plánu jsou jiné věci, které pomohou ekonomikce - pro každý server by měly být aspoň 3 způsoby jak si vydělat. Zatím je sice prodejt v Admin Shopu ale třeba do konce tohoto týdne budou na Survivalu uveřejněny Questy s mnoha enchanty a bossy. O Skyblocku si povíme až jindy! :emoji_slight_smile:

Stakování mobů
Toto většina starých hráčů z CM zná, jedná se o to, že když se v chunku nachází víc jak povolený počet mobů server je tzv. stackne do sebe. Nemění se tím nic, lze tak mít klidně 600 mobů jako 1 bez lagů. Loot to také nijak neovlivní, jelikož každý mob v tom stacku dropuje za sebe. Navíc pokuď budete mít těch 600 mobů a hodíte je do lávy, zemřou všechny najednou - efektivita LVL 100!

Stakování mobů neplatí od 7.4. pro zvířata, tam je pouze stará kontrola s přemnožením.

VPN blokace
Mnoho hráčů v minulosti a i v současnosti používá VPN k obcházení banů, proto na serveru probíhají úpravy aby se i tomuto zamezilo. Ovšem nejde to tak rychle jak by mělo, ale nic není hned. Hlavní informací je tedy to, že CM blokuje připojení z cizích států.

Pokuď tedy budeš v zahraničí nebo se připojuješ z jiné země něz CZ/SK budeš si muset požádat o povolení. VPN/Proxy jsou automaticky blokovaný i když jsou na whitelistu!
:emoji_nerd:​
 
Naposledny upraveno:
MrWakeCZ

Komentáře

Status
Uzamknuto, nelze přidávat odpovědi.
Status
Uzamknuto, nelze přidávat odpovědi.
Top