1096 DNÍ

Příspěvek napsal uživatel MrWakeCZ, 21 Prosinec 2016.

Status:
Uzamčeno, nelze přidávat odpovědi.
 1. #1 MrWakeCZ, 21 Prosinec 2016
  Naposledy změněno: 21 Prosinec 2016
  1096.png

  Varování: Tento příspěvek je extrémně dlouhý a únavný. Nemá nikoho poškodit ani urazit. Očního lékaře si hradíte sami.

  Tak kde začít, rok je dlouhá doba, dva ještě delší a co teprve tři roky. Hm, minulý rok jsme si shrnuli historii CM a problémy a abych se neopakoval, tak v tom budu pokračovat. Tedy třetím rokem.
  Příspěvek o 2 letech CM - https://craftmania.cz/tema/cm-2-roky.6617/

  Dnes 21.12.2016 ve 20:32 jsou to přesně 3 roky od založení serveru CraftMania.cz. Poslední rok tedy třetí, byl jedním z nejnáročnějších a nejvíc expanzivních roků doposud. Bylo zde mnoho problémů s úřady, soudy, policií. Avšak bylo zde mnoho také hráčů, mnoho pokořených rekordů, mnoho a mnoho. Proto bude nejlepší to rozdělit podle měsíců.

  Leden
  Rok 2016 jsme začali pěkně z ostra, hned 1.1. údržbu. Díky této údržbě vlastně vznikl Creative #2. Později v měsíci dostal MEGA update miniihra BuildBattle. Byla kompletně předělána, nové mapy, víc témat. Když se tak nad tím zamyslím, chtělo by to novou mapu :emoji_smiley:. Další v měsíci byl UHC update, druhý dech pro UHC na CraftManii. Bohužel, přes všechny snažení UHC později skončí. Aby těch miniher nebylo málo, uvedli jsme na konci ledna TurfWars. Hodně populární hra, která se určitě brzo vrátí na CM, třeba ve stejný datum?

  Únor
  Únor byl znakem updatů Survival serverů. Mezi hráče jsme rozšířili /heads, přidali předělané dnes velmi používané Aukce. Pomalu a jistě jsme také začali napojovat CraftManii na automatický údržbový systém. Systém, který se měl postarat o funkčnost všech serverů, ale neuměl se postarat ani o sebe. Chtě nechtě v únoru vyšel i Minecraft 1.9. O něm si ale budeme psát až později.

  Březen
  Březen byl ve znamení CraftBoxů 2.0. Tak jak je známe skoro všichni. Tehdy vládl ještě Minecraft 1.8, takže s tím nebylo moc problémů. Byl také updatován první server na 1.9, tedy Vanilla. Bohužel tento update byl tehdy hodně proklínaný a prakticky měsíc v kuse se na Vanille nedalo hrát. Nebyla to chyba u nás ale chyba Mojangu. V březnu byl také BedWars turnaj. Na ten si snad nejvíc pamatuje @Filip6_CZ. Proč? Kvůli fiasku v rozmístění teamů, bodování a jiných blbostech byl zrušen těsně před finálem. Skončilo to MEGA stížnostmi, MEGA vyhrožováním, MEGA problémy. V tento měsíc také byly předělány Annihilation na dnešní podobu s koňmi, novým bossbarem (barevným) a x vylepšeními. Aby toho nebylo málo, ještě Prison byl updatovaný na 1.9. Jednalo se o jeden z největších updatů Prisonu, jelikož samotný Prison vznikl na 1.7 a je s námi do dneška na 1.10, se stejným zabugovaným systémem ranků.

  Nebylo toho tehdy opravdu málo, tak mi to okořenili i úřady. Celý březen se řešilo co dělá CM, jak je řízená, licence, poplatky, osvč až nakonec soudní řízení. Kde jsem musel zaplatit pokutu za porušování obchodního zákona 27 tisíc. Bohužel úřady nedomysleli, že jsem Wake a tak jsem jim částku zapltil ještě ten den při odchodu z úřadu.

  Duben
  V dubnu jsme se rozhodli vykročit. Updatovat na 1.9. Do dneška si říkám, zda to byla chyba nebo ne? Z pohledu hráčů byla a doslova fatální, se serverem to šlo dolů. Z 1400+ denně hráčů jsme klesli až k 500 denně. I přes četná upozornění, že PVP je stále podle 1.8, jsme dostali křížek na hlavu. VIP se nekupovaly a my krachovali.

  Květen
  Začátek byl ve znamení nového serveru - Frakce. Doslova a do písmene narvaný k prasknutí. Bohužel po 14 dnech a následně měsíci, byl prázdný. Většina hráčů asi nepochopila co jsou to frakce a ani tehdejší bugy s generováním a crashne tomu vůbec nepomáhaly. V květnu jsem také uveřejnil informaci o tzv. Mojang EULA. Určitě jí každý zašinutý hráč MC zná a víc co se řešilo. Mojang nám začal diktovat co smíme a nesmíme prodávat, jejich hra, jejich pravidla. Bohužel se to setkalo s OBROVSKÝM ale opravdu obrovským problémem. Nejenom, že Mojang blokoval servery ale i servery krachovali. Tento měsíc byl pro Minecraft servery doslova katastrofální. I přes to všechno jsme neztráceli naději a uvedli novou minihru SpeedBuilders.

  Červen
  V červnu dostal MEGA update TeamSpeak. Zakoupili jsme licenci a začali si ho hostovat na VPS. Tehdy vzrostl počet připojení na TS až o 4000%, což bylo opravdu epig. Později v měsíci vyšla 1.10 a hned po ní náš MEGA VIP Update. Popravdě, kdyby tehdy tento update nebyl, byla by malá šance, že budeš číst toto.

  XbFp.png

  Červenec
  Kvůli soustavným problémům na Frakcích se rozhodlo dát na ně wipe. Bohužel i to nepomohlo, a frakce byly odepsány k záhubě. A v naprostém bordelu toho všeho, jsme dokončili updaty na 1.9 a dali Vanillu na 1.10. Proč ne, že? Když bordel tak pořádný. Ovšem ale nesmím zapomenou na jeden z nejlepších updatů v roce a tím je SkyWars 4.0. Tak jak známe SkyWars dneska na CM. Vše free a pro všechny. SkyWars totiž na CM dřív patřili údajně k těm nejlepším a updaty 2.0 a 3.0, to jenom zhoršily. Nakonec se ukázalo, že SkyWars 4.0 byla i přes x odkladů správná volba. V tento měsíc jsme také začali podporovat naplno Discord, s tím že jednou zrušíme TeamSpeak. Proč ne, že?

  Srpen
  V srpnu se toho moc nestalo, prakticky nic. Opravy, opravy a zase opravy. Bylo to hlavně způsobené mojí budoucí (září) maturitní zkouškou. :emoji_astonished:

  syxBDHG.png

  Září
  V září jsme změnili podobu prakticky celého serveru. Změnili jsme systém fungování lobby, přihlašování, teleportace. Nové mapy na lobby/podlobby. Prý patří k jedním z nejlepších na CZ/SK! Doplnili to také animované armorstandy, haribo club, prdící Ludvík a mnoho a mnoho dalšího.

  Říjen
  V říjnu jsme se stali ofiko partneři Discordu, proto také máme https://discord.gg/craftmania a opět další krok ke zrušení TeamSpeaku? V tento měsíc byl také uveden MEGA Update, mnoho nových map na SkyWars, VIP update, Questy a tagy.

  Listopad
  Ten byl nedávno, v něm vyšla 1.11 a prakticky nic nového. Zase jenom opravy, opravy, opravy. Jelikož updaty vytváří bugy a bugy se musí opravit. :emoji_smiley:

  Prosinec
  V tento měsíc, tedy v dnešním prosinci jsme hned na začátku převlékli CraftManii do zimní podoby. Dominantní stromeček na lobby doplnil vlastní kalendář a hardcore event o všechny ovečky. Také jsme rozdávali až do dneška každý den 1 PC hru na Steam/uPlay. Celkově jsme tedy rozdali toho tolik, že to ani nechci vyčíslovat, ale za to se to vyplatí! Jelikož jsme na CraftCoinech vybrali přes 789 tisíc! Později jsme také uvedli nový design našeho webu pro rok 2017! Který se opět dle několika hráčů, řadí k těm nejlepší dokonce v mezinárodním měřítku :emoji_astonished:


  Byl to šílený rok, doprovázel ho také ale nervy, štěstí, radost, smutek a mnoho dalšího. Teď bych ale odbočil k pár věcem co bych rád vyzdvihl a nejdou zasadit do soupisu roku.

  Store
  Jedna z dominant Craftmanie a takových expedicí. Snažíme se hráče více a více nutit platit přes PayPal a PaySafeCard. Proč? Nu víte ono jde o to, jestli server dostane 50% z SMS (jelikož 50% dostane operátor) nebo 95% server (5% paypal). Proto jsme naprosto hrdý, že se nám podařilo za rok 2016 vybrat přes elektronické platby přes 3 tisíce euro! Když do toho započteme Listopad a Prisonce 2015, dostaneme se na čtyři tisíce euro. K tomu mohu říct pouze WOW! Ukažte mi server, který tlačí takto platby přes PP/PSC. Všichni mají jenom tlačítko jakože mají a tečka.

  Screenshot at pro 21 20-21-51.png

  Expanze
  I když z mého pohledu tento rok pro hráče moc novinek nebylo, jelikož se pracovalo hlavně na "zadní" části, která není vidět. Za zmínku stojí určitě třeba naše Status page - http://status.craftmania.cz/ na které najdeš veškeré výpadky nebo plánované údržby. Za další zmínku určitě stojí náš (můj xD) Git server, na kterém se revizují a ukládají všechny naše source pluginů a miniher + opravy. http://git.wakes.cz Za další zmínku určitě stojí náš automatický build server, který sbírá source a updatuje je automaticky po celém CraftManii https://buddy.craftmania.cz (tam se nedostanete o tom až v mém budoucím blog příspěvku). Dalším příkladem může být náš Solder server http://solder.craftmania.cz pro budoucí správu Modpacků (Teggit atd.). Je toho opravdu hodně, co se stalo na pozadí od botů na hlídání až po samotný automatický opravy.


  Závěr
  Tohle všechno by nešlo nebýt našeho super AT! Každý kdo kdy v něm byl, patří u mě k těm nejlepším lidem, jelikož byli v boji za server s hráči, co se neumí chovat. Tvoří hlavní vizitku serveru a i přes x problémů s aktivitou a nějaký kecy okolo si stále myslím, že takový AT nikde na jiném serveru nenajdete! Patří jim tedy každému můj respekt a poděkování. Děkuji! <3

  A na uplný závěr, patří poděkování všem mým konkurentům, který si toto určitě také přečtou. Všem kteří podpořili server. Všem kteří nenávidí server! Každému do jednoho patří velké díky za tvorbu této jedné z nejlepších CZ/SK komunit! Děkuji <3
   
  • Like x 38
  • Přátelské x 32
  • Vítěz x 11
  • Hype! x 6
  • Dortík x 3
  • Sušenka x 2
  • Užitečné x 1
  • Kreativní x 1
  • List
 2. Hustýýý! :emoji_heart_eyes:
   
  • Přátelské Přátelské x 3
  • Like Like x 2
  • Souhlas Souhlas x 2
  • Dortík Dortík x 1
  • List
 3. Wow gut džob :emoji_smiley: :emoji_fearful: btw. zítra návštěva očního ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   
  • Legrační Legrační x 4
  • Sušenka Sušenka x 2
  • Like Like x 1
  • List
 4. #4 Delfik, 21 Prosinec 2016
  Naposledy změněno: 21 Prosinec 2016
  První like, jaká náhodička ?

  Nejdříve bych chtěl ještě jednou moc poděkovat, že jste se kdysi, onehdy roku 2015 v listopadu s Bobem domluvili při náboru a dali mi možnost, vykonávat funkci, kterou mám až do součastnosti, hrozně si toho vážím <3

  Každopádně, v tomto roce asi nejradši vzpomínám na první dva, tři týdny v květnu, kdy byly spuštěny frakce a stejně jako ostatní, jsem se i já přidal do tehdejších bojů o slávu a vládu nad celým frakčním serverem, to byly bitvy!

  No a k závěru chci poděkovat všem, které jsem měl možnost za tento rok poznat. <3
   
  • Like Like x 5
  • Přátelské Přátelské x 5
  • Sušenka Sušenka x 1
  • List
 5. Fakt byly problémy se soudem? :emoji_upside_down:
   
  • Legrační x 4
  • Sušenka x 3
  • Dortík x 3
  • Vítěz x 2
  • Face Palm x 2
  • Like x 1
  • List
 6. Wejk je supr, dál za náš server na kterém hraji každý den jeho úsilí a 27 tisic.
  Děkuji moc @MrWakeCZ co pro nás, pro nás všechny do jednoho děláš...
  Tobě a jen tobě patří jedno velké
  Díky!
   
  • Přátelské Přátelské x 5
  • List
 7. Ok soud!
   
  • Souhlas Souhlas x 7
  • Face Palm Face Palm x 2
  • Legrační Legrační x 2
  • List
 8. Toto ma dostalo, celý rok opísaný v jednom príspevku.. Dojalo ma to... Tento rok bol pre mňa úvodný.. Zamiloval som sa do CM a závislačil som na Prisone furt ale veľa ľudí prison opustilo a ostal som smutný :emoji_slight_frown: Ale veľa ľudí ostalo a to ma tu vždy držalo, nebol som vždy už len na Prisone, už som sa otvoril a staral sa do celého serveru. Bez vás by som nebol kto som! :emoji_slight_smile: Ďakujem všetkým za krásny rok a dúfam že tu vydržím a budem kvitnúť aj druhý :emoji_stuck_out_tongue: Veselé vianoce! :emoji_slight_smile:

  -Džejkob
   
  • Legrační Legrační x 2
  • Souhlas Souhlas x 1
  • Přátelské Přátelské x 1
  • List
 9. No to se mi číst nechce :emoji_smiley:DD
   
  • Like x 4
  • Souhlas x 3
  • Legrační x 2
  • Sušenka x 1
  • Přátelské x 1
  • List
 10. Jen tak dál!!!
   
 11. old good times <3
   
 12. Přesně tak. :emoji_wink:
  Jinak taky ti za všechno děkuju Waku co pro nás děláš,pokračuj. :emoji_slight_smile:
   
  • Souhlas Souhlas x 1
  • Přátelské Přátelské x 1
  • List
 13. #13 Hexii, 21 Prosinec 2016
  Naposledy změněno: 22 Prosinec 2016
  - Wakeu, moc ti děkuji, že si před třemi roky vytvořil ten originální a prostě libový server ! Opravdu nevím, co bych dělal celou tu dobu, co jsem doma.. Tento server má opravdu, opravdu moc dobrý a zkušený AdminTeam, který si vždy poradí, a ještě k tomu je spravedliví i komunikativní. Dělají pro nás eventy, soutěže, objetují pro nás čas, který pro nás prostě objetovat sami nemusí, ale rozhodli se tak ! A to je opravdu neskutečné Nemám slov.. za mě to je pouze velké WOW !
  THX YOU <3
  Lepší server CZ/SK Prostějov nenajdete !
  Proto ho doporučuji neměnit jak den staré ponožky..

  Veselé Vánoce, svátky.
  /iSpyre
   
  • Souhlas Souhlas x 3
  • Přátelské Přátelské x 2
  • List
 14. Jsem rád, že můžu být po 9 měsících opět součástí něčeho takového. :emoji_heart_eyes: :emoji_relieved:

  Každý den je jinak zajímavý a právě proto je pro mě pocta zde trávit svůj volný čas. :emoji_stuck_out_tongue_closed_eyes: Ať už se mnou v budoucnu bude cokoliv, CM pro mě bude vždy TOP záležitost! :emoji_smiley:
   
  • Přátelské Přátelské x 7
  • Like Like x 2
  • Souhlas Souhlas x 1
  • Hype! Hype! x 1
  • List
 15. I když už MC vůbec nehraju a vůbec mě nezajímá, musím říct že tohle bylo fakt pěkně napsané. :emoji_grin: Taky ti děkuju za tak super server, nebýt CraftManie tak neznám dost super lidí se kterými se bavím do teď. :emoji_smile: Díky i téhle komunitě, která je ze všech CZ/SK serverů podle mě nejlepší. :emoji_stuck_out_tongue_closed_eyes: A ty Waku jsi hrozně fajn člověk a dá se s tebou fajn psát, když se tedy zrovna nechováš jak kozel. :emoji_scream_cat::emoji_smile_cat: I když se k Minecraftu už nejspíš nevrátím, tak na CM si vždy mohu dobře vzpomenout. :emoji_smile_cat::emoji_v:
   
  • Přátelské Přátelské x 1
  • List
 16. Awesome ^^
   
 17. Snad cm poběží eště pár let :emoji_astonished: Tak super server s dobrou komunitou se jen tak nenajde :emoji_heart_eyes:
   
  • Like Like x 1
  • Souhlas Souhlas x 1
  • List
 18. Mega Kjůůt ! Všechno nejlepši přeji celé CraftManii :3
   
 19. Very nice, ale četl jsem jen od srpna do prosince, přečetl to někdo celý?:emoji_smiley:
   
  • Souhlas x 3
  • Face Palm x 2
  • Like x 1
  • Sušenka x 1
  • Užitečné x 1
  • List
 20. To máš z toho že si neudělal KitPVP:emoji_cry:, víš ti úředníci taky hrají minecraft :emoji_grimacing:

  Kdybys býval napsal ještě pár vět, tak jsem to celý mohl dát do čtenářského deníku, škoda

  Už píšeš knížku o Craftmanii?
   
  • Souhlas Souhlas x 3
  • Hype! Hype! x 2
  • Like Like x 1
  • Legrační Legrační x 1
  • List
Status:
Uzamčeno, nelze přidávat odpovědi.
Craftmania © 2015 - 2018, All Rights Reserved
Created with by Jacob Hill